اموزشگاه عکاسیهمانطور که میدانید، رتوش کردن پوست صورت یا به عبارتی دیگر حذف عیب ها و لکه ها ی موجود در صورت در برنامه فتوشاپ از اهمیت خاصی برخوردار میباشد. در این آموزش چگونگی حذف این عیب ها را خواهید آموخت و میتوانید به سادگی و طی چند مرحله آسان پوستی شفاف، طبیعی و عاری از هرگونه عیب و زیبا داشته باشید. با من همراه باشید.

نکته بسیار مهم : از مزایای این نوع رتوش سادگی انجام و طبیعی نگاه داشتن رنگ پوست میباشد.

مرحله اول:

در ابتدا باید تصویر مورد نظر را توسط برنامه فتوشاپ باز کنید. من برای این آموزش از تصویر زیر استفاده کرده ام که قبلا در آموزشی دیگر که از همین سایت منتشر شده بود اقدام به آرایش این عکس کرده بودم. نام این عکس در این آموزش Background میباشد.

رتوش ساده و سریع صورت در فتوشاپ-1

برای دیدن عکس در سایز واقعی اینجا کلیک کنید

مرحله دوم :

در این مرحله شما باید از لایه عکس اصلی با نام Background یک کپی بگیرید. برای این کار به کادر لایه ها در سمت راست برنامه مراجعه کرده و با کلیک راست بر روی عکس و کادر باز شده آن گزینه Duplicate Layer را انتخاب نمایید با انتخاب این گزینه مشاهده خواهید کرد که لایه جدیدی تصویر با نام background Copy بوجود آمده است.

رتوش ساده و سریع صورت در فتوشاپ-2

مرحله سوم :

در این مرحله باید اقدام به مات کردن تصویر کنیم. بدین صورت که برای انجام این کار لایه کپی شده با نام Background copy را انتخاب کرده و به مسیر Filter -> Blure -> Surface blure بروید. ما برای مات کردن تصویر از این گزینه استفاده خواهیم کرد زیرا با استفاده از این گزینه میتوانیم جزییات موجود در حاشیه ، یا به عبارتی دیگر خط های دور لب ، چشم ها و بینی و… را حفظ کرده و فقط اندکی تصویر را مات کنیم.

برای این تصویر مقدار Radius را 4 و مقدار threshold را 8 در نظر گرفته ام. توجه داشته باشید که اگر این مقادیر را اگر زیاد در نظر بگیرید باعث تار شدن کل عکس خواهد شد. پس مقدار آن باید متناسب در نظر گرفته شود.

رتوش ساده و سریع صورت در فتوشاپ-3

کانون تخصصی آموزش عکاسی مرداد

برای  مشاهده آمورش های بیشتر برروی >>آکادمی مرداد<< کلیک کنید

عکاسی مدلینگ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پگاه آهنگ Virginia گُوالیدَن وکیل حقوقی،مشاوره،خانواده،کیفری،ملک دانلود رایگان ایران دانلود سریال عاشقانه با لینک مستقیم و به صورت کامل و رایگان اموزش شیرینی پزی سیتیا رمان ماکانی دیوونه بازی